X edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w randze Mistrzostw Europy!

Opublikowane: pon., 04/11/2022 - 14:31

Już 21 maja do warszawskiego biurowca Rondo 1 ponownie zawitają najlepsi biegacze po schodach z Polski i Europy. Bieg Na Szczyt Rondo 1 powraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, a zawody będą miały rangę Mistrzostw Europy. Jubileuszowa, X edycja wydarzenia tradycyjnie wesprze SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

38 pięter i 142 metry w pionie – takie zadanie czeka na każdego, kto 21 maja br. postanowi zmierzyć się z trasą biegu wiodącą po klatce schodowej biurowca Rondo 1. W dotychczasowych 9 edycjach wydarzenia chętnych zawsze było więcej niż dostępnych miejsc.

 

- Możemy śmiało powiedzieć, że Bieg Na Szczyt Rondo 1 uzyskał status imprezy kultowej, do udziału w której wielu zawodników wraca każdego roku

mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów. – Tym bardziej cieszy nas, że po pandemicznych zawirowaniach biegacze ponownie pojawią się w gościnnych progach biurowca Rondo 1dodaje.

Wizerunek najbardziej prestiżowego biegu po schodach w Polsce budowano przez wiele lat, co roku goszcząc najlepszych specjalistów towerrunningu na świecie, na czele z Piotrem Łobodzińskim -mistrzem świata i wielokrotnym zdobywcą Towerrunning World Cup, który swoją karierę na schodach rozpoczął od… pierwszej edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1.

Rywalizacji na najwyższym poziomie można spodziewać się też w tym roku. Rondo 1 będzie bowiem -  drugi raz w swojej historii – gospodarzem Towerrunning European Championships, czyli mistrzostw Starego Kontynentu. Poprzednim razem zawody miały taką rangę w 2016 roku.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to jednak coś więcej, niż tylko rywalizacja sportowa. Od pierwszej edycji imprezy w 2011 roku, wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, przekazując na rzecz SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku cały przychód z opłat startowych. W tym roku zebrane środki będą tym bardziej potrzebne, że do Kraśnika zawitała w ostatnich tygodniach liczna grupa dzieci i ich opiekunów z Ukrainy. Kompleks Rondo 1 angażuje się w szereg aktywności w zakresie wsparcia fundacji i stowarzyszeń. Tegoroczna edycja to także czas bliskiej współpracy z najemcami kompleksu, dzięki którym pomoc dla ludności ukraińskiej będzie celowa, zapewniając najistotniejsze elementy. Chcąc aktywnie wspomóc SOS Wioski Dziecięce, Rondo 1 przekaże dodatkowe środki pieniężne na wsparcie najmłodszych podopiecznych stowarzyszenia.

- Bieg na szczyt w Rondo 1 to wydarzenie, którego moc drzemie nie tylko w wysiłku fizycznym wszystkich partycypujących, ale i w zaangażowaniu szeroko rozumianego biznesu. Od lat stanowi wsparcie dla instytucji sprawujacych opiekę nad dziećmi oraz ich opiekunami. Cieszymy się, że realizując to jubileuszowe wydarzenie, możemy znów razem stanąć w motywującej do niesienia pomocy rywalizacji dodaje Sylwia Wiszowata-Łazarz, Associate Director w pionie marketingu, międzynarodowej firmy zarządzającej nieruchomościami Cushman & Wakefield.

 

Print Friendly and PDF
Scroll to top