Bieg na szczyt
Bieg na szczyt

SOS WIOSKI DZIECIĘCE

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że w dotychczasowej historii naszego wydarzenia przekazaliśmy już łącznie PONAD 310 00,00 złotych! Dziękujemy każdemu uczestnikowi, który się do tego przyczynił!

Od swojej pierwszej edycji w 2011 roku, Bieg Na Szczyt Rondo 1 nieustannie wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, przekazując środki zebrane z opłat startowych uczestników biegu na rzecz Wioski SOS w Kraśniku.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Organizujemy różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. W Polsce działamy 1984 roku. Jesteśmy częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach i terytoriach świata.

Czym zajmuje się stowarzyszenie

Stowarzyszenie prowadzi cztery SOS Wioski Dziecięce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci znajdują troskliwy dom i opiekę. Równolegle do opieki zastępczej, rozwijane są także działania profilaktyczne, w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie im kompleksowego wsparcia.

SOS Wioski Dziecięce w Polsce pomagają również dzieciom w Zimbabwe i Kamerunie. Do głównych działań należą, m.in. budowa studni oraz sanitariatów, promocja higieny (HIV/AIDS, COVID-19), program dożywiania, edukacja, wsparcie działalności gospodarczej rodzin i społeczności czy promocja praw kobiet.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej organizacji.

Sponsorzy i partnerzy

sponsorzy
Scroll to top