Rekordowa kwota wsparcia dla SOS Wioski Dziecięce w Polsce!

Opublikowane: pt., 04/22/2022 - 13:32

Trwa rejestracja do jubileuszowej, X edycji warszawskiego Biegu Na Szczyt Rondo 1, który odbędzie się już 21 maja br. W sprzedaży zostały ostatnie wolne miejsca i już wiadomo, że w tym roku na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce zostanie przekazana rekordowa kwota ze zbiórki związanej z biegiem.

38 pięter i 142 metry w pionie – takie zadanie czeka na każdego, kto 21 maja br. postanowi zmierzyć się z trasą biegu wiodącą po klatce schodowej biurowca Rondo 1. Jak się okazuje, po dwuletniej przerwie w organizacji wydarzenia spowodowanej pandemią, chętnych do podjęcia wyzwania jest nadal bardzo wielu. W sprzedaży zostały już ostatnie pakiety startowe.

- Na liście startowej jest już ponad 400 osób, a limit uczestników wynosi 500. Liczba dostępnych pakietów zmniejsza się z każdym dniem, więc lepiej nie czekać zbyt długo z decyzją o rejestracji mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów

Wiadomo też, że nadchodzącą edycja wydarzenia będzie rekordowa jeśli chodzi o kwotę wsparcia finansowego, która trafi do SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. Z opłat startowych biegaczy, a także przekazanych przez nich dobrowolnie, dodatkowych środków zebrano już prawie 22 tysiące złotych. Ta kwota zwiększy się jeszcze o wpłaty od nowych uczestników biegu, ale zostanie też znacząco podniesiona przez gospodarza biegu, kompleks Rondo 1.

Środki pozyskane ze sprzedaży pakietów startowych zawsze stanowią wsparcie dla opiekunów oraz podopiecznych wskazanych fundacji oraz Stowarzyszeń. Cieszymy się, że i w tym roku możemy aktywnie wesprzeć Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, a potencjalni uczestnicy biegu tak licznie dokonują rejestracji i zakupu pakietów. Tegoroczna edycja to także dodatkowa pomoc finansowa ze strony RONDO 1, które to zasili budżet Stowarzyszenia kwotą 15 000 złotych. Bieg na Szczyt to w istocie wydarzenie, które od wielu lat łączy rywalizację sportową z dobroczynnością. Dla nas to także symbol obrazujący dobre serca oraz wolę niesienia pomocy przez wszystkich uczestników biegu - 

dodała Sylwia Wiszowata-Łazarz, Associate Director w pionie marketingu międzynarodowej firmy doradczej zarządzającej nieruchomościami Cushman & Wakefield.

 

Print Friendly and PDF
Scroll to top